Bezlaktózové, Bezlepkové, vegan, vegetarianske

Čokoládová torta s granátovým jablkom

Túto tortu som pripravila pre mojich kolegov na počesť mojich narodením. Vždy mi je ľúto, keď niekto oslavuje narodeniny a prinesie do práce nejakú dobrotu, ktorá obsahuje múku alebo mlieko. Niesla som ju s malou dušičkou pretože moji kolegovia nie sú veľmi uznávači takejto stravy. No povedali, že keby nevedeli, že tam nie je nič z bežných surovín, tak to ani nezistia. Táto torta totiž chutí ako pravý čokoládový cheesecake. Je úžastná a jednoducho ju musíte vyskúšať 🙂

V kréme sa nachádza granátové jablko. Vedeli ste, že šupka z granátových jabĺk sa používa na farbenie kože a kobercov? Získava sa z nej červeno-hnedé a citrónovo-žlté rastlinné farbivo, ktoré sa následne aplikuje na orientálne koberce. To, že granátové jablko má tak krásnu farbu spôsobuje celá škála chemických látok, nazývaných antioxidanty, ktoré sa nachádzajú len v rastlinách. Antioxidanty hrajú kľúčovú úlohu pri prevencii vzniku niektorých chronických ochorení, ako sú napríklad rakovina, srdcové choroby, mŕtvica, Alzheimerova choroba alebo šedý zákal.

Rastliny vytvoria štít antioxidantov a zároveň ich vyrobia tak, aby vyzerali neskutočne krásne, farebne a chutne. Následne nás, živočíchy, tieto rastliny pritiahnu, aby sme ich zjedli a pozičali si ich ochraný štít pre vlastné zdravie. Nie je to úžastné? Tak poďme si teda uzdraviť svoje zdravie a upiecť tento chutný koláč:)


Recept

Ingrediencie

KORPUS
1/2 šálky vegánskeho masla (alebo bežného másla)
3 PL kokosového cukru
štipka soli
1 šálka bezlepkovej múky (zmes)
1/4 šálky kokosovej múky
2 PL kakaa

KRÉM
1 1/4 kokosového krému (ak si nevyrábate vlastné, tak dajte plnotučné kokosové mlieko z konzervy na noc do mrazničky. Pekne sa vám oddelí voda a krém. A ten krém je to, čo potrebujeme)
1 čl vanilky
170 g čokolády- ak si nevyrábate vlastnú (recept tu) tak použite kvalitnú aspoň 90% čokoládu
3 PL roztopeného vegánskeho masla (alebo bežného masla)
3 PL javorového sirupu alebo medu
1/2 šálky granátového jablka
štipka soli

Postup

V miske vymixujte maslo, cukor a soľ. Pridajte obe múky a kakao. Miešajte kým sa všetko pekne spojí a s cestom sa dá ľahko pracovať. Cesto potom premiestnite do tortovej formy (vymastenej kokosovým olejom) a prstami rovnomerne rozložte tak, aby bolo aj po stranách formy tak do 2-3 cm jej výšky (aby nevytiekol krém). Formu dajte oddychovať do chladničky na 30 minút. Rozohrejte trúbu na 175 stupňov. Z chladničky vyberte formu a cesto vidličkou poprepichujte (aby sa pri pečení nenafúklo). Dajte piecť na 20 minút alebo kým nie je pekne upečené do zlatista. Kým sa cesto pečie, pripravíme si krém. Do hrnca si dámé kokosový krém, štipku soli a vanilku. Varíme a miešame kým nezačne bublať. Potom hneď odstavíme a pridáme polámanú čokoládu (na veľmi drobno- ja ju strúham alebo pomeliem v mixéri). Pomiešame, kým sa čokoláda úplne neroztopí. Krém necháme oddychovať a keď začína tuhnúť pridáme granátové jablko. Keď je korpus vychladnutý, vylejeme naňho krém a dáme tuhnúť do chladničky na 2-3 hodiny:)


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s