Bezlaktózové, Bezlepkové, raňajky, vegan, vegetarianske

Tapiokový puding

Poznáte tapioku? ja som ju objavila asi pred pol rokom v podobe škrobu/múky. Veľmi rada s ňou zahusťujem a používam ju ako náhradu kukuričného či klasického zemiakového škrobu. Na rozdiel od kukuričného škrobu, tapioka vydrží zmrazenie a následné rozmrazenie bez straty gélovej štruktúry alebo poškodenia, preto sa môže uskladňovať v mrazničke. Veľmi ma potešilo, keď som neskôr objavila aj tapiokové perly. Dajú sa použiť presne tak isto ako škrob, no ja ich využivam na výrobu super rýchleho pudingu, ktorý si môžete zobrať so sebou kamkoľvek alebo ho mať vždy po ruke v chladničke a vytiahnuť v čase núdze:)

Tapioka nie je ovocie a ani zelenina. Je to škrob, ktorý je vyrobený z koreňa rastliny menom Manihot esculentaTáto rastlina je pôvodom z  Južnej Ameriky a Karibiku, ale dnes je už pestovaná po celom svete. Rastliny manioku sa vytrhnú a ich korene sa ďalej spracovávajú.

Tapioka má neutrálnu chuť, bielu farbu a má silnú gélovaciu schopnosť. Tapioka musí byť namočená a potom sa varí s kvapalinou za vzniku gélu, a preto sa zvyčajne pridáva do potravín pred samotným varením. Z vitamínov sa v tapioke vyskytuje kyselina listová a niektoré ďalšie vitamíny skupiny B.


Recept

Ingrediencie na 1 porciu

3 PL tapiokových perličiek
9 PL vody
9 PL mlieka (akéhokoľvek)
Med alebo javorový sirup podľa chuti
1 čl škorice
1/2 jablka
Kokosový olej alebo maslo

Postup

V menšom hrnci zalejeme perličky vodou a necháme nabopnať (cca 10 minút). Potom pridáme 9 PL mlieka, škoricu a sladidlo. Za stáleho miešania varíme, kým nám nevznikne  pudingová hmota. Na rozohriatej panvici roztopíme maslo a pridáme pokrájané jablko a opekáme do zmäknutia. Puding prelejeme do nádobiek a na vrch poukladáme kúsky jablka. Puding sa dá jesť hneď alebo vychladený. Základ je vždy rovnaký, ostatné si môžete zmeniť podľa chuti:)


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s