Bezlaktózové, Bezlepkové, home made, raňajky, Recepty, Uncategorized, vegan, vegetarianske

Jahodový džemík

V období čerstvého ovocia si rada pripravujem džem čerstvý, ešte teplý na chlebík s maslom (miesto masla používam cocovit, chutí podobne ako čsrstvé maslo). Nie je nič lepšie ako ráno s čerstým kváskových chlebom, domácim maslom a na tom džem, no nie? Tento džem si viete samozrejeme aj zavariť. Okrem tejto verzie robievam niekedy aj takú, ktorá sa zavariť nedá. Ovocie len pomixujem, nevarím, pridám sladidlo podľa chuti a chia semiačka. Nechám odpočívať, kým chia nespraví svoju prácu.

Na želírovanioe používam agar. Vytvára hutnejšie želé než komerčná želatína a  tak rýchlo sa nerozpustí. Je čisto rastlinného pôvodu a bez kalórii. Mimo to je veľmi výživný, pretože obsahuje mnoho minerálov. Neutrálna chuť agar-agaru neovplyvní prirodzenú arómu ovocia alebo zeleniny. Dosť ho kúpiť napríklad v bio obchodoch alebo cez internet.

jahodky


Recept

Ingrediencie

cca 10 zrelých jahôd
1 dc vody
brezový cukor podľa chuti (ja dávam 3 čl)
3 čl agaru

Postup

Jahody si nakrájame na malé kúsky. Vložime do hlbšej panvice (nie do hrnca). Pridáme cukor s vodu a panvicu rozohrejeme na najsilnejšom stupni. Ked obsah bulbe, intenzitu stíšime a varíme kým sa väčšia časť vody neodparí. Potom pridáme agar a premiešame. Varíme kým džem nie je lepkavý (cca 5 minút). Hotovo! Môžeme podávávať. Tento celý proces mi zaberie asi max 15-20 minút, takže na víkendové raňajky úplne ideálne:).


 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s