Datlové guľky: kakaovo-kokosové

Tieto guľky vznikli na základe súťaže, ktorá prebiehala na facebooku. Súťažiaci mali napísať do komentu, po akých guľkách ich srdce túži. Vyžrebovanému výhercovi som podľa komentu guľky vyrobila. Výherkyňa Zuzka si želala guľky s kokosom a kakaom. Guľky sú z datlí a bez cukru. Sú super na zahnanie maškrtnej chvíľky.

Datle sa v tradičnej medicíne arabských národov využívajú pri liečbe a prevencií rôznych ochorení. Vedia sa postarať o sviežosť, sústredenosť a štartujú energetickú premenu vo všetkých telesných bunkách. Ak študujete, alebo vaše povolanie je závislé na psychike, zoberte si na desiatu datle. Skvele naštartujú a navyše pomáhajú znížiť vysoký krvný tlak. Datle sú pre svoje zloženie výborným pomocníkom aj pre športovcov. Cukry v nich obsiahnuté dodajú potrebnú glukózu, bielkoviny vyrovnajú straty aminokyselín a malé množstvo tukov v nich nám určite na váhe nepridá. Datle nám vedia zabezpečiť dlhšie trvajúci prísun energie a preto je dobré datle brávať aj na dlhšie cesty či výlety.

Datle, aj cez svoju veľkú sladkosť, podľa výskumu izraelského profesora Michaela Avirama z Rambaa Medical Center, nezvyšujú hladinu cukru v krvi a pomáhajú chrániť proti upchávaniu tepien.

Pri kúpe dávajte pozor na zloženie pretože veľa datlí sa predáva mačaných v glukózovom sirupe – tie nekupujte! Najlepšie a najlacnejšie je, keď si ich objednáte cez internet. Ja používam odrodu Madjool. V preklade královské datle, ktoré majú karamelovú chuť. Sú väčšie a mäkkšie, preto sa s nimi lepšie pracuje.

Sladké plody datľovníka sú DATLE, a nie ďatle. Ďateľ je vtáčik:)

Ak po guličkách túžite ale nechce sa vám ich pripravovať, môžete si ich zakúpiť v mojom obchode🙂


Recept

Ingrediencie na 13-15 guliek

3/4 šálky odkôstkovaných medjool datlí – ak používate klasickú odrodu, je potrebné ich zaliať na 10 minút vriacou vodou.
2 PL strúhaného kokosu + 3 PL na obalovanie
2 PL kakaa
1/4 šálky vlašských orechov
1/4 šálky mandľovej múky (pomixované mandle na múku)
1/ čl vanilkového extraktu alebo 2 čl vanilky
štipka soli

Postup

Všetky ingrediencie vložíme do mixéru a mixujeme až kým nám nevznikne lepkavá hmota. Z hmoty tvarujeme v rukách guličky, ktoré hneď obalujeme v nastrúhanom kokose.


 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s