Mangovo kokosový koláčik

Nepečený koláčik, ktorý ohúri a zasýti každú návštevu. Je hotový do pár minút ak nerátame tuhnutie. Ako o mne mnohí vedia, nie som zástancom potravín, ktoré sa nedajú dopestovať lokálne. Mango však milujem jesť na dovolenkách, chutí úplne inak ako to, čo bežne dostať v obchodoch. Tie z obchodov bežne používam ako masku na tvár. Vedeli ste, že mango je výborné na čistenie pórov a rozjasnenie pokožky? Naneste si na 10-15 minút čistej mangovej masky (popučené mango)na tvár a po opláchnutí tváre uvidíte výsledky. Ale späť k podstate, v starej tržnici v Bratislave som na trhu objavila exotický zelovoc Fresheees. Už dlhšie som ich obkukovala na ich webe ale mali veľmi drahé poštovné, tak som nikdy nič neobjednala. Našla som u nich mango, ktoré dovážajú letecky. Má cca 600-700 gramov a je podstatne drahšie – 6 eur ks. Ale tá chuť je skvelá a mne osobne nie je ľúto priplatiť si za jedlo a hlavne keď presne viem čo jem. A tak vznikli tieto koláčiky:)


Recept

Ingrediencie

6 koláčikov – podľa toho aké máš formičky.

Na cesto:
100 g pekanových orieškov
80 g pomletých mandlí
10 ks medjool ďatlí – môžu sa použiť aj normálne ďatle ale treba dávať pozor aby neboli máčané v glukózovom sirupe a je potrebné ich namočiť do vody aspoň na noc.

Krém:
1 mango
100g kokosového krému – ja si vyrábam svoj vlastný a to tak, že kúpim mladý thajský kokos chladený, otvorím ho, vyškriabem bielu dužinu a prilejem do mixéra trošku vodu z kokosa – pomixujem, aby z toho vznikol krém. Ak je moc hustý prilejte ešte trošku vody z kokosa. Zvýšok vypi:) Ak zvíťazí lenivosť, dá sa bežne kúpiť.
3 PL javorového sirupu
1 PLkokosového oleja

Postup

Suroviny na cesto si vymixujeme v mixéri. Vystelieme ním formičky a dáme do chladu kým neztuhne – cca 40 minút. Medzitým si pripravíme krém a to tak, že všetko jednoducho pomixujeme:) Naplníme ním formičky a dáme ztuhnúť.


 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s